Dobroměřice B – SK Černčice 3:3 (1:2)

Dobroměřice B – Černčice 3:3 (1:2)
Góly: 13. Štekl, 50. Valta z pen., 71. Branický – 39. Hrnčíř, 42. Smola, 88. Vrba

sestava Černčice:
Chlouba Luboš, Houda Tomáš, Ondráček Filip, Kopřiva Tomáš, Horčička Václav, Hloucha Jan, Pecinka Petr (K), Hrnčíř Josef, Hlinka Tomáš, Smola Kamil, Vrba Petr

sestava Dobroměřice B:
Svoboda David, Daniš Lukáš, Kamír Jakub, Csonka Pavel (K), Csonka Petr, Štekl Marek, Miraj David, Bránický Eduard, Valta Jakub, Nový Martin, Eichelmann Petr

K prvnímu mistrovskému utkání soutěže, sezóny 2022/23 zavítalo mužstvo Černčic na půdu Dobroměřic. Zápas se i přes celodenní nepřízeň počasí odehrával na precizně připraveném hřišti. Domácí celek nastoupil ve velice mladém složení, a i účast tři hráčů starších 30ti let nevyhnal věkový průměr Dobroměřic nad 23 let. Už tato skutečnost ukazovala na to, že hosty čekal velice nepříjemný, běhavý soupeř. Prvních 10 minut hry se neslo v klidném duchu. Soupeři se navzájem oťukávali a nikdo se nehnal do zbytečného rizika. Ve 13. minutě se však do té doby ojedinělou šancí prezentovalo domácí mužstvo, po které šlo do vedení. Dlouhý balón do levé strany hřiště byl s notnou dávkou proceděn jak přes Tomáše Kopřivu, Luboše Chloubu tak i pod nohama Václava Horčičky až na zadní tyč, kde si na něj počíhal Marek Štekl a pohodlně uklidil míč na 1:0 pro domácí. S přibývajícím časem se hostující Černčice dostávali do stupňujícího se tlaku. Začali kontrolovat střed hřiště kde operoval Pecinka a postupně se dostávat k zakončení. Sérii dvou nebezpečných vhazování a čtyř rohových kopů se v gól přetavit ještě nepovedlo, a to pouze díky dobře chytajícímu Svobodovy. Ten zneškodnil jak hlavičky Houdy a Smoly tak i střelecké pokusy Vrby a Horčičky. Až v závěru prvního poločasu konkrétně ve 39. minutě se ve středu hřiště balónu ujal Hloucha a povedenou přihrávkou otevřel domácí obranu, která již nestačila reagovat na náběh Hrnčíře a ten vyrovnal na 1:1. Po odvráceném rohu o 2 minuty později se k míči dostal opět Hrnčíř a skrze dva bránící hráče vyletěla nepříliš prudká střela, jenž Smola hokejově tečoval do protipohybu gólmana domácích a bylo to 1:2. Do druhého poločasu vstoupilo lépe domácí mužstvo, když už ve 47 minutě skórovalo na 2:2. Jenže protesty hostujícího celku měli za následek odvolání této branky, které bylo dosaženo ve chvíli kdy nikdo z hostujícího celku nehrál, kvůli zjevné signalizaci faulu, pomezním sudím. Do hry tato situaci přinesla rozhořčení nejprve na jedné a posléze samozřejmě i na druhé straně. Hlavní sudí to však vyřešil šalamounsky. Po dalekonosné střele z 50. minuty se k vyraženému míči řítil Valta a zastavil se o na místě stojicího Houdu. K údivu mnohých se kopala penalta. Tu Valta proměnil a bylo vyrovnáno 2:2. Černčice se snažili odpovědět, ale kombinační hra končila často dřív než začala. Pramenící chyby využívali dobromeřičtí k dlouhým pásům za obranu kam si pro propadnuvší balóny zabíhala dvojce Branický Valta ale všechny jejich pokusy Chlouba kryl. V 71. minutě po dalším z dlouhých balónů rozehrával Chlouba od branky a snaha vyřešit rozehru kreativně přes Kopřivu nedopadla podle představ. Míče se zmocnil Bránický a podél gólmana již podruhé otočil skóre utkání ve prospěch domácích. Následujících deset minut bylo plných nepřesností a chyb na obou stranách a tak rozuzlení utkání přinesl až v 88. minutě Vrba, který z rohu velkého vápna proměnil v gól, přímý volný kop prudkou ranou pod břevno 3:3. Snaha o třetí zvrat skóre v podobě rohového kopu se nakonec nekonala, když poslední roh zápasu Hrnčíř poslal rovnou do autu, za což byl odměněn už jen ovacemi od svých spoluhráčů. Zápas tak nakonec skončil 3:3. Pro oko diváka určitě zajímavá podívaná.