Žiželice – SK Černčice 2:4 (0:1)

Žiželice – Černčice 2:4 (0:1)
Góly: 21. Hlinka, 47. Hlinka, 52. Cimrman 83. Vrba (P) – 67. Kunický, 70. Blacha

sestava Černčice:
Musil Jan, Houda Tomáš, Ondráček Filip, Chrdle Jiří, Horčička Václav, Hloucha Jan, Pecinka Petr (K), Cimrman Ondřej , Hlinka Tomáš, Smola Kamil, Vrba Petr

sestava Žíželice:
Koreň Pavel, Lavička Jan, Večeře Tomáš, Hryhal Valery, Davydau Andrei, Makuka Michal, Švejda Josef (K), Černý Ondra, Blacha Jan, Tamchyna František, Tudor Narcis Florinel

Ke třetímu kolu okresního přeboru mužstvo Černčic zajíždělo v brzkých ranních hodinách do Žiželic. Výkop zápasu byl naplánován na 10:15. Po úvodních dvou kolech kdy byla obě utkání odehrána na perfektně připravených hřištích přišlo vystřízlivění. Luční porost, střižen zjevně jen jedním nožem sekačky nebyl tím největším problémem. Tím se často stávali myší díry a brázda po snaze hřiště uválcovat. Nu což, hřiště bylo pro oba týmy stejné. Sestava z předchozího zápasu se moc neměnila, chyběl pouze Hrnčíř a Chlouba. Do branky se po rozhodnutí realizačního týmu postavil zřejmě lépe kondičně připravený Musil. První útok zápasu měli na starost hráči domácích, když vysokým nákopem zkoušeli rychlost hostujících obránců, avšak ta byla dostačující a znamenala tak na dlouhou dobu konec domácího snažení. Černčice rychle přebrali iniciativu hry a po pohledných kombinacích hrozili téměř z každého útoku, jenže zakončení bylo velmi nepřesné. Nejprve se do úniku dostal Smola, ale z úhlu již nestačil zakončit, poté se do vápna soupeře dostávali chronologicky za sebou Cimrman, Hlinka, znovu Cimrman, Vrba a Ondráček, ale ani jednomu z nich se nepodařilo přelstít domácího gólmana, byť ten na tom neměl žádnou zásluhu. Balón buď neměl razanci a nebo pokus vždy skončil pod změtí nohou obránců. Až přišla 21. minuta k míči se dostal Hlinka a rozradostnil desítku dorazivších fanoušků hostí. Do konce poločasu se obraz hry neměnil, Černčice měli více ze hry, ale gól se přidat nepodařilo, byť šance na to byly. Škraloupem na prvním poločasu bylo jistě velké množství zahozených příležitostí, ale i poměrně zbytečná hádka Vrby a Hlinky s rozhodčím a protihráči. Pomsta byla sladká, hned po poločasové přestávce Hlinka zařídil vedení o dvě branky svým druhým gólem v utkání a dal tak hostům klid na kopačky. O několik okamžiků později zužitkoval průnikovou přihrávku po lajně agilní Cimrman a přetavil ji v branku na 3:0. Zdálo se že je po zápase. Hosté v klidu kombinovali, nepouštěli domácí na dostřel své branky ba co víc míč jim jednu chvíli vůbec nepůjčovali. Jenže dlouhé obehrávání ze strany na stranu vedlo k lehkovážné ztrátě balónu Houdy na polovině hřiště a po pár odrazech se balón přece jen dopotácel až do branky. Domácí snížili na 1:3 a jako by je někdo polil živou vodou. Najednou bylo domácího celku plně hřiště, napadali vysoko za půlkou a hostům se nedařilo hrát jejich hru. O tři minuty později bylo ještě hůře. Do 70. minuty výborně hrající Horčička sbíral další z mnoha balónů ze vzduchu, avšak prvně se rozhodl míč uhrát nohou nikoli hlavou a míč, který mu propadl se propotácel až na hranici velkého vápna kde za cenu faulu hosté ukončili útok soupeře. K míči se postavil Blacha a ranou do pravé šibenice snížil na rozdíl jediné branky. Hosté opět zapnuli a hra se vyrovnala, deset minut hluché pasáže, nepřineslo zhola nic, až v 83. minutě se po akci na pravé straně hřiště vměstnal do vápna Hlinka s Cimrmanem a po zbytečném faulu upozornil asistent rozhodčího svého kolegu na prohřešek domácího obránce uvnitř pokutového území. Penalta. K té se postavil Vrba a nekompromisně zvýšil na 4:2 a zároveň tím uzavřel skóre celého utkání. Za zmínku ještě stojí poslední příležitost zápasu, kterou si přichystal těsně před koncem již jednou skórující Blacha. Na starost si vzal trestný kop i z druhé strany velkého vápna a míč mířící do druhé šibenice se jen se štěstím opřel do tyče a ven. A tak si tři body zaslouženě odváží tým hostí do Černčic.