sestava Černčice:
Musil Jan, Houda Tomáš, Ondráček Filip, Chrdle Jiří, Horčička Václav, Hloucha Jan, Pecinka Petr (K), Hrnčíř Josef , Hlinka Tomáš, Smola Kamil, Vrba Petr

sestava Cítoliby:
Milan Sluka, Martin Milovech, Lukáš Pokorný, Jaroslav Kitler, Martin Víme, Lukáš Sic, Tomáš Beneš, Tomáš Sabl, Luboš Podaný (K), Pavel Zandal, Lukáš Muller

Ve čtvrtém kole do Černčic zavítal soupeř z Cítolib a vzhledem k postavení v tabulce ale i geografickému uspořádání obou obcí jsme byli svědky derby s velkým nábojem. Oba celky nastoupili s tím nejsilnějším co měli k dispozici. Z řad Citolibských se zajisté chtěli ukázat Podaný a Vimr, kteří ještě nedávno oblékali dres nynějšího soupeře. A krátce po začátku utkání se tomu tak mohlo stát. Podaný odebral balón Vrbovi předložil ho po lajně Benešovi, ale ten dobře naběhnutého Vimra přehlédl a šance tak přišla nazmar. Domácí se prezentovali poctivým plněním taktiky neodevzdávat balón zadarmo a snažit se kombinovat po celém hřišti. I přes mírnou převahu domácích se v 15. minutě dostali hosté do vedení. Po individuální chybě Pecinky, kdy mu Zandal vypíchl míč předal ho Vimrovi, a ten kolmicí mezi stopery našel Beneše jenž využil své největší zbraně, rychlosti a zastavila ho až radost z branky na 1:0 obstřelil totiž Musila povedenou ranou na zadní tyč. Domácí tým ztratil jistotu v kombinaci a začal chybovat. Kombinace se nedařila, tak jako na začátku, ale paradoxně přicházelo více šancí. Velice dobře se prezentoval na pravém křídle Vrba, kdy z hostujících hráčů chvílemi dělal kuželky. Po jednom z jeho slalomů mířil balón do pokutového území velmi nebezpečně a nebýt Hrnčířova zaleknutí, mohlo být srovnáno. Takto nechal vyniknout gólmana Skulu, který k zákroku přišel jako slepý k houslím. Byl doslova vybit. O několik chvil později se snažil Ondračkův centr vměstnat do brány Smola hlavou, ale ani on nebyl úspěšný. První poločas končil Vrbovou šancí, kdy se už polovina spoluhráčů radovala, ale balón se nakonec přeci jen vykutálel mimo tři tyče. Co se nepovedlo Vrbovi v prvním poločase povedlo se ve 12 vteřině poločasu druhého. Hosté sice rozehrávali, ale k míči se ihned dostali domácí a narážečkou na jeden dotek se dostal balón až ke střelci vyrovnávacího gólů Petru Vrbovi ten propálil vše co mu stálo v cestě a bylo to 1:1. Tlak domácích neutuchal, naopak stupňoval se. Následovalo několik rohových a trestných kopů, avšak bez kýženého úspěchu. 61. minuta nám ukázala kdo bude střelcem vítězného gólu. Stal se jím Smola, který pohotově reagoval na perfektně vrácený míč Ondráčkem do malého vápna 2:1. Postupem času hostům ubývalo sil a domácí kontrolovali situaci. Do šancí se postupně dostávali Hlinka, Šoltys a Hloucha, jenže nikdo z nich nebyl úspěšný. Za popsání stojí určitě šance Hlouchy, který se odhodlal k 70ti metrovému sprintu z vlastní poloviny, po cestě sebral balón a upaloval osamocen vstříc gólmanovi hostí. Šanci na slávu však vzal, zmuchlal a hodil do koše. Balón skončil asi 5 metrů mimo. A se škodolibým úsměvem byl všemi spoluhráči chlácholen ještě dlouho po skončení utkání. Černčice si tedy připisují 3 body za výhru 2:1 a usazují se tak i vzhledem k dalším výsledkům soutěže na 1. příčce tabulky.